Szuflady

Kreator Mebli automatycznie wylicza dostępną wysokość szuflady w danej przestrzeni i przypisuje produkt. Decyzja klienta ogranicza się do wyboru systemu szuflad.

Dla działania systemu konieczne jest przypisanie produktów w module Szuflady. Do wyboru jest kilka predefiniowanych systemów szuflad, a każdy z nich zawiera pełną listę kombinacji prowadnica-bok odpowiadającą oznaczeniom z katalogu producenta. Należy wybrać interesujące nas kombinacje i przypisać produkt. Kreator będzie dopasowywał szufladę wybierając tylko spośród przypisanych produktów – jeżeli dla danych wymiarów produkt nie będzie przypisany, system wybierze mniejszą szufladę.

modul_szuflady

Szuflady przypisuje się zieloną ikoną plusa. Można to zrobić na dwa sposoby: albo osobno prowadnicę i bok albo jako zestaw. Między sposobami przełączamy się polem wyboru „Zestaw”. Wpisana nazwa będzie wyświetlana klientowi. Przypisanie można zatwierdzić enterem lub klikając w dowolne miejsce strony.

W polu przypisywania produktów są widoczne jedynie produkty z odpowiednim tagiem systemowym – dla zestawów szuflad jest to tag „Zestaw szuflad”, dla boków i prowadnic odpowiednio „Boki szuflady” oraz „Prowadnica szuflady”. Tagi systemowe przypisuje się z poziomu produktu (panel Sklep->Produkty).

Uwaga: w przypadku korzystania z systemów używających płyty 16mm, należy w sklepie wskazać, która to będzie. W tym celu wchodzimy w wybrany produkt płyty 16mm (musi posiadać tag systemowy „Płyta meblowa eRozrys”) i zaznaczamy opcję „Płyta używana jako element szuflady”.