Ustawienia podstawowe

Ustawienia systemu znajdują się w menu ADMIN -> Ustawienia. Składa się z dwóch zakładek: ustawienia oddziału oraz ustawienia globalne. Ustawienia globalne dotyczą całości eRozrysu i są to głownie parametry dotyczące jego wyglądu. Ustawienia oddziału przydzielane są do każdego oddziału (jeżeli posiadamy ich więcej niż jeden) osobno. 

ustawienia_zakladki

Podstawowe ustawienia oddziału: 

U samej góry znajdują się podstawowe informacje o oddziale. Pola:

ustawienia_podstawowe

  • Ceny materiałów w systemie – netto/brutto. Jeżeli wybierzemy wartość "netto", do płyt będzie doliczany podatek w wysokości wpisanej w polu obok "wysokość podatku (%)".

  • Kalkulacja płyt – sposób wyliczania ceny w zamówieniu. Cena może być wyliczana od zamówionych metrów kwadratowych (ustawienie: m2) płyty lub od ilości płyt, na którą zostanie rozpisany rozkrój (płyta). Jeżeli włączony jest moduł Zaawansowanego cennika, dostępna jest również opcja "Zależnie od ustawień płyty" – w takim przypadku sposób kalkulacji będzie pobierany z konkretnej płyty.

  • Ilość wierszy w zamówieniu – domyślna ilość wierszy formatek podczas składania zamówienia. Może być ona zwiększona przez użytkownika przyciskiem.

  • Dobór materiału – wybór czy eRozrys ma działać na podstawie konkretnych płyt (wtedy klient otrzymuje informacje o wymiarach tej płyty) czy na podstawie rodzaju materiału (wtedy klient pracuje jedynie na dekorze, a od operatora zależy wykorzystanie konkretnej płyty – może wykorzystać np. odpad w danym dekorze do wykonania elementu). Konfiguracja drugiej opcji opisana jest na stronie Zarządzanie bazą płyt przy polu "Kod grupy".

  • Wiadomość – wiadomość wyświetlająca się w dolnej części każdego okna.

Ustawienia mailingu:

ustawienia_mailing

  • Systemowy adres e-mail – adres, z którego będą wysyłane wszystkie wiadomości systemowe do użytkowników.

  • Adres e-mail dla błędów – na ten mail będą wysyłane informacje o błędach w optymalizacji wygenerowane przez optymalizator. nie wszystkie optymalizatory posiadają taka funkcję.

  • Host, hasło, port, szyfrowanie – dane ustawiane podczas zakładania konta mailowego na hostingu, na którym stawiany jest eRozrys.

Treści systemowe:

ustawienia_tresci_sys

Treści systemowe wyświetlają komunikaty na odpowiednich podstronach. W przypadku zamówienia prostego wyświetla się tuż ponad formularzem wprowadzania formatek, w przypadku listy zamówień i podsumowania prostego – na dole strony.