Zamówienia frontów

Oferowanie funkcje:

  • możliwość zamawiania frontów przez użytkownika,
  • grupowanie zleceń na jedną płytę.

Składanie zamówienia na front:

zlecenie_fronty

Zamówienie na front składa się analogicznie do zamówienia na prostą formatkę. Szczegółowy opis na stronie dotyczącej składania zamówienia. Mamy możliwość wybrania płyty, z której chcemy zrobić zamówienie, okleiny dla niej oraz wymiarów formatek, ich ilości i oklejania.

Usłojenie ma kierunek wzdłuż dłuższej krawędzi frontu (na obrazku określonej jako wysokość). By usłojenie było brane pod uwagę przez optymalizator, nalezy zaznaczyć opcję „usłojenie” przy wprowadzaniu wymiarów formatki.

Inaczej niż w przypadku zwykłych formatek, pojedyncze zlecenie na fronty nie jest wysyłane do optymalizatora. Wycena dostepna jest od razu po jego złożeniu i jest wyliczana na podstawie metrów kwadratowych zużycia płyty. Optymalizacji dokonuje się dopiero na zamówieniu zbiorczym (opisanym poniżej).

Rozszerzeniem modułu Frontów jest moduł Operacji CNC na frontach (niebieski przycisk widoczny na grafice powyżej), opisany na stronie modułu.

Grupowanie zleceń:

fronty_grupowanie

Inaczej niż w przypadku zwykłych formatek, zamówienia złożone na fronty najpierw wpadają do osobnego panelu ADMIN -> Zamówienia do produkcji (na grafice powyżej). W tym miejscu mogą być grupowane i wysyłane do rozkroju jako pojedyncza optymalizacja. By to zrobić, należy oznaczyć wybrane zamówienia polem wyboru obok numeru zamówienia i wcisnąć przycisk „Generowanie zamówienia”.

W ten sposób wygenerowane zamówienie pojawi się w panelu ADMIN -> Zamówienia użytkowników (szczegółowo opisanym na stronie zarządzania złożonym zamówieniem) jako Zbiorcze zamówienie o typie ZZ. Z tego miejsca można z nim postępować jak ze standardowym zamówieniem, tzn. po skończonej optymalizacji wysłać do produkcji (optymalizacja uruchamia się automatycznie po kliknięciu w przycisk „Generowanie zamówienia”). Kolejne kroki są opisane na stronie zarządzania złożonym zamówieniem.

Uwaga: zbiorcze zamówienie będzie dostępne wyłącznie w panelu „Moje zamówienia” administratora, który je stworzył. Użytkownicy, których zamówienia składają się to pojedyncze zbiorcze zamówienie, nie będą mieli do niego dostępu.

 

Ścieżka, jaką przechodzi zamówienie frontów w eRozrysie:

(1) złożenie zamówienia -> (2) wycena zamówienia -> (3) (jeżeli jest włączony moduł PayU) opłacenie zamówienia -> (4) grupowanie zamówień w panelu „Zamówienia do produkcji” -> (5) realizacja grupy zamówień